Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results ()     Division Results ()    


Lenny and Joes Madison Virtual Turkey Trot
Top Male: 1. James Robitaille 2. Nate Pawelek 3. Ryan Ford 4. Brian McSorley 5. Brandon Carius
Top Female: 1. Nicole Gorton 2. Christine Morgenroth 3. Katherine Dudley 4. Laurie Schaeffer 5. Rachael Robitaille
Madison Virtual Run Thanksgiving Day Road Race 2020
Thursday Nov 26, 2020 - Town Green - Madison, CT
Results by Platt System Timing @ plattsys.com

Overall Male : James Robitaille Overall Female: Nicole Gorton

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 James Robitaille 23M M2024 Cheshire CT 30:00 6:00 1/2 72
2 Nate Pawelek 52M M5054 Guilford CT 33:38 6:43 1/5 14
3 Ryan Ford 33M M3034 Middlefield CT 33:40 6:44 1/4 58
4 Nicole Gorton 26F F2529 Guilford CT 34:40 6:56 1/4 24
5 Brian McSorley 43M M4044 Mashpee MA 34:55 6:59 1/4 7
6 Christine Morgenroth 56F F5559 Madison CT 34:55 6:59 1/5 83
7 Brandon Carius 0M M0000 Pyeongtaek-Korea KY 36:14 7:14 1/2 25
8 Daniele Caratelli 28M M2529 Guilford CT 36:43 7:20 1/2 35
9 Mark Zurlo 34M M3034 Watertown MA 37:21 7:28 2/4 78
10 Katherine Dudley 39F F3539 Chestnut Hill MA 37:43 7:32 1/8 74
11 Ryan Carroll 30M M3034 New Britain CT 38:00 7:36 3/4 36
12 Ryan McAneany 22M M2024 Madison CT 38:02 7:36 2/2 84
13 Laurie Schaeffer 54F F5054 Oakdale CT 38:15 7:39 1/6 42
14 Rachael Robitaille 25F F2529 Cheshire CT 38:16 7:39 2/4 71
15 Alan MacDougall 55M M5559 Branford CT 38:30 7:42 1/8 16
16 Dennis Salvo 51M M5054 Madison CT 38:44 7:44 2/5 28
17 Gina Barbato 28F F2529 Madison CT 38:45 7:45 3/4 76
18 Tom Taylor 60M M6064 Clinton CT 39:10 7:50 1/4 68
19 Kelly Smoth 38F F3539 Clinton CT 39:15 7:51 2/8 8
20 Peter Tracey 60M M6064 Washington DC 39:57 7:59 2/4 50
21 Brice Norton Hennelly 40M M4044 Watertown MA 40:01 8:00 2/4 69
22 Henry Schaeffer 50M M5054 Oakdale CT 40:02 8:00 3/5 43
23 Jennifer Scioscia 44F F4044 Oxford CT 41:01 8:12 1/9 39
24 Peter Manko 68M M6569 Madison CT 42:01 8:24 1/5 64
25 Chelsey Courtright 44F F4044 Old Saybrook CT 42:08 8:25 2/9 27
26 Doug Kneeland 56M M5559 Ivoryton CT 42:14 8:26 2/8 80
27 Scott Scherban 49M M4549 Madison CT 42:21 8:28 1/3 19
28 Lori Hauser 43F F4044 Clinton CT 42:34 8:30 3/9 29
29 Kennedy Anastas 13F F1319 Guilford CT 43:05 8:37 1/3 62
30 Elizabeth Lee 33F F3034 Monroe CT 43:08 8:37 1/2 81
31 Austin Joerger 26M M2529 Chicago IL 43:15 8:39 2/2 23
32 Lawrence Lubitz 63M M6064 Hamden CT 44:03 8:48 3/4 37
33 Alina Switaj 45F F4549 Guilford CT 44:08 8:49 1/2 49
34 Joseph Cuticelli 51M M5054 Madison CT 44:32 8:54 4/5 54
35 Mike Sierota 41M M4044 Killingworth CT 45:06 9:01 3/4 38
36 Melanie Lahti 36F F3539 Madison CT 45:21 9:04 3/8 6
37 Nathaniel Johnson 40M M4044 Madison CT 45:54 9:10 4/4 48
38 Hope Roy 31F F3034 Durham CT 46:15 9:15 2/2 75
39 Paul Treichel 60M M6064 Killingworth CT 46:15 9:15 4/4 21
40 Debbie Reich 51F F5054 Westerville OH 47:07 9:25 2/6 55
41 Mark Czarnecki 0M M0000 Guilford CT 47:10 9:26 2/2 31
42 Ian Thompson 56M M5559 Meriden CT 47:10 9:26 3/8 30
43 Megan Ryan 22F F2024 Columbia SC 47:11 9:26 1/1 66
44 Jacqui Mullally 53F F5054 Madison CT 47:16 9:27 3/6 34
45 Annette Vetse 43F F4044 Maple Grove MN 47:18 9:27 4/9 41
46 John Cietano 78M M7579 Westbrook CT 47:28 9:29 1/1 3
47 Jill Aulenti 41F F4044 Guilford CT 48:36 9:43 5/9 59
48 Jessica Orsina 38F F3539 Westbrook CT 48:48 9:45 4/8 65
49 Kathryn Ryan 54F F5054 Ivoryton CT 49:00 9:48 4/6 63
50 Erin Weidman 26F F2529 West Hartford CT 49:08 9:49 4/4 33
51 Jim Duncan 68M M6569 Madison CT 49:25 9:53 2/5 32
52 Christa Parisi 49F F4549 Guilford CT 50:10 10:02 2/2 60
53 Karen Sklaire Watson 50F F5054 Brooklyn NY 50:35 10:07 5/6 67
54 Delaney Victor 15F F1319 Guilford CT 50:46 10:09 2/3 15
55 Bob Reinhardt 59M M5559 Madison CT 51:00 10:12 4/8 77
56 James Spallone 55M M5559 Ivoryton CT 51:25 10:17 5/8 20
57 Caroline Robitaille 18F F1319 Cheshire CT 51:58 10:23 3/3 73
58 Georgia Panagopoulos 62F F6064 Westerly RI 52:19 10:27 1/4 1
59 Susan Goody 44F F4044 Madison CT 52:22 10:28 6/9 86
60 Lori Gaston 44F F4044 New Orleans LA 52:22 10:28 7/9 5
61 Ed Keating 55M M5559 Lyme CT 52:46 10:33 6/8 51
62 Brian Lewis 69M M6569 Corneilius NC 54:21 10:52 3/5 17
63 Kevin Spedding 53M M5054 Old Saybrook CT 55:10 11:02 5/5 46
64 Marcy Winokur 41F F4044 Somerville MA 55:31 11:06 8/9 45
65 Claudia O-Connell 70F F7074 Cheshire CT 55:44 11:08 1/1 40
66 Diane Hennelly 36F F3539 Honolulu HI 56:00 11:12 5/8 57
67 Todd Jones 46M M4549 Ivoryton CT 56:33 11:18 2/3 11
68 Mary Gill 58F F5559 Ivoryton CT 56:33 11:18 2/5 10
69 Craig Szymanski 56M M5559 Ivoryton CT 56:33 11:18 7/8 13
70 Karen Senn 56F F5559 Essex CT 56:33 11:18 3/5 12
71 Alix Brown 51F F5054 Madison CT 56:50 11:22 6/6 2
72 Ira Mills 65M M6569 Branford CT 57:12 11:26 4/5 44
73 Rebecca Wilbur 61F F6064 Shelton CT 57:26 11:29 2/4 47
74 Melanie Elliot 59F F5559 Clinton CT 58:04 11:36 4/5 26
75 Lynn Kling 62F F6064 Madison CT 58:44 11:44 3/4 4
76 Taylor Callahan 35F F3539 Farmington CT 1:00:22 12:04 6/8 61
77 Eileen Shea 63F F6064 La Selva Beach CA 1:05:00 13:00 4/4 52
78 Nicole Lajeunesse 42F F4044 Montville CT 1:05:03 13:00 9/9 70
79 Douglas Macleod 58M M5559 Madison CT 1:06:32 13:18 8/8 82
80 Gina Apicella 35F F3539 Hamden CT 1:09:36 13:55 7/8 56
81 Barbara Naclerio 57F F5559 Madison CT 1:10:37 14:07 5/5 79
82 Angus Nairn 66M M6569 Guilford CT 1:13:14 14:38 5/5 22
83 Gary Giordano 45M M4549 -- CT 1:17:00 15:24 3/3 18
84 Matthew Banever 31M M3034 West Hartford CT 1:23:00 16:36 4/4 85
85 Crystal Poitras 35F F3539 Ivoryton CT 1:30:22 18:04 8/8 53
86 Herman Bershtein 95M M9599 Hamden CT 1:50:00 22:00 1/1 9

Race Results ()     Division Results ()    

Top Male: 1. James Robitaille 2. Nate Pawelek 3. Ryan Ford 4. Brian McSorley 5. Brandon Carius

Top Female: 1. Nicole Gorton 2. Christine Morgenroth 3. Katherine Dudley 4. Laurie Schaeffer 5. Rachael Robitaille

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates