Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Information ()     5K Race Results ()    


Celebrate W Hartford Fund Run
Top Male: 1. Ken Whitney 2. Russell Blatt 3. Nathaniel Aronson 4. Justin Leopold 5. Ted Newton
Top Female: 1. Molly Pitegoff 2. Erin Ryan 3. Heather Jacobson 4. Sania Mahmood 5. Jennifer Greenlaw
Celebrate West Hartford FUND Run 5K
Friday June 5, 2020 to Monday June 8, 2020 - W Hartford CT
Virtual Results by Plattsys Timing @ plattsys.com - FINAL

*****************************************************************************************


Overall Male : Ken Whitney Overall Female: Molly Pitegoff

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Ken Whitney 28M M2029 West Hartford CT 17:35 5:39 1/4 57
2 Russell Blatt 63M M6069 West Hartford CT 18:06 5:49 1/7 58
3 Nathaniel Aronson 14M M1416 West Hartford CT 18:27 5:56 1/2 136
4 Justin Leopold 15M M1416 West Hartford CT 20:29 6:35 2/2 60
5 Ted Newton 58M M5059 West Hartford CT 20:51 6:42 1/10 61
6 Jeff White 37M M3039 West Hartford Co 22:03 7:05 1/2 62
7 Jeff Amell 59M M5059 West Hartford CT 22:57 7:23 2/10 63
8 Seth Lotterman 42M M4049 West Hartford CT 23:39 7:36 1/4 64
9 Molly Pitegoff 26F F2029 Sacramento CA 23:50 7:40 1/3 65
10 Michael Otterbein 34M M3039 West Hartford CT 24:05 7:45 2/2 66
11 Bryan Jones 45M M4049 West Hartford CT 24:17 7:48 2/4 67
12 Alex Koskinas 61M M6069 West Hartford CT 24:58 8:02 2/7 68
13 Thomas Keegan 57M M5059 West Hartford CT 25:02 8:03 3/10 69
14 Alex Silverman 74M M7079 Northampton MA 25:03 8:03 1/4 70
15 Peter Hawley 70M M7079 New Hartford CT 25:25 8:10 2/4 71
16 Greg Hammond 51M M5059 West Hartford CT 25:36 8:14 4/10 72
17 Erin Ryan 39F F3039 West Hartford CT 26:10 8:25 1/5 73
18 Mark Page 64M M6069 West Hartford 26:16 8:27 3/7 74
19 Bruce Whitney 61M M6069 West Hartford CT 26:33 8:32 4/7 75
20 Heather Jacobson 39F F3039 West Hartford CT 26:44 8:36 2/5 76
21 Sania Mahmood 33F F3039 West Hartford CT 27:00 8:41 3/5 77
22 Jennifer Greenlaw 41F F4049 Ashburn VA 27:10 8:44 1/9 78
23 Michael Rickaby 63M M6069 West Hartford CT 27:48 8:56 5/7 79
24 Kaitlin Halloran 37F F3039 West Hartford CT 27:49 8:57 4/5 80
25 Sarah Whitney 24F F2029 West Hartford CT 28:25 9:08 2/3 81
26 Chad Licht 53M M5059 West Hartford CT 28:36 9:12 5/10 82
27 Ronni Newton 59F F5059 West Hartford CT 28:56 9:18 1/8 83
28 Jennifer Shannon 41F F4049 West Hartford CT 29:10 9:23 2/9 84
29 Dan Whitney 26M M2029 West Hartford CT 29:14 9:24 2/4 85
30 Laurie Bertini 59F F5059 West Hartford CT 29:25 9:28 2/8 86
31 Eric Schneider 59M M5059 West Hartford CT 29:43 9:33 6/10 87
32 Mary Martin 60F F6069 West Hartford CT 29:53 9:37 1/5 88
33 Rebekah Seaton 50F F5059 WEST HARTFORD CT 30:00 9:39 3/8 89
34 Dawn Winalski 41F F4049 Portland OR 30:00 9:39 3/9 90
35 Morgan Bigelow 36F F3039 Honolulu HI 30:14 9:43 5/5 91
36 Robert Stacy 62M M6069 Cos Cob CT 30:18 9:45 6/7 92
37 Lily Zanta 22F F2029 West Hartford CT 31:44 10:12 3/3 94
38 Michael Zanta 59M M5059 West Hartford CT 31:44 10:12 7/10 93
39 Aly LaRock 48F F4049 West Hartford CT 32:01 10:18 4/9 95
40 Randi Leopold 51F F5059 West Hartford CT 32:06 10:19 4/8 96
41 Tom Butterfield 84M M8089 WINDSOR CT 32:30 10:27 1/1 97
42 Sheila Roderick 51F F5059 Coventry CT 33:13 10:41 5/8 98
43 Anna Park 45F F4049 West Hartford CT 33:16 10:42 5/9 99
44 Charlie Linn 56M M5059 West Hartford CT 33:27 10:46 8/10 100
45 Deborah Chessari 68F F6069 Bloomfield CT 34:16 11:01 2/5 101
46 Amy Frey 68F F6069 West Hartford CT 34:19 11:02 3/5 102
47 Mason Capone 15F F1416 west hartford CT 34:33 11:07 1/2 104
48 Ella Switzer 15F F1416 West Hartford CT 34:33 11:07 2/2 103
49 Mary Whitney 58F F5059 West Hartford CT 35:26 11:24 6/8 105
50 Sofie Brandt 19F F1719 West Hartford CT 35:50 11:31 1/1 106
51 Maureen Waller 49F F4049 West Hartford CT 36:23 11:42 6/9 107
52 Stephanie Rauch 48F F4049 West Hartford CT 37:06 11:56 7/9 108
53 Seth Geenberg 41M M4049 Newington CT 37:40 12:07 3/4 135
54 Amy Johnston 52F F5059 West Hartford CT 38:00 12:13 7/8 110
55 Mark Hughes 57M M5059 West Hartford CT 38:00 12:13 9/10 111
56 Debbi Zimbler 52F F5059 West Hartford CT 39:46 12:47 8/8 112
57 Marleen Grandia 64F F6069 West Hartford CT 42:17 13:36 4/5 113
58 John Mulvaney 60M M6069 West Hartford CT 42:54 13:48 7/7 114
59 Jose Ruiz 50M M5059 Unionville CT 43:49 14:06 10/10 115
60 Inaki Ruiz 13M M1113 Unionville CT 43:49 14:06 1/2 116
61 Ferran Ruiz 11M M1113 Unionville CT 43:49 14:06 2/2 117
62 Cameron Aiken 28M M2029 Bristol CT 44:12 14:13 3/4 118
63 Peter Parizo 71M M7079 West Hartford CT 44:43 14:23 3/4 119
64 Muriel Maschi 87F F8089 Newington CT 47:54 15:25 1/1 120
65 Craig Clark 70M M7079 West Hartford CT 48:01 15:27 4/4 121
66 Barbara Collins 67F F6069 WEST HARTFORD CT 53:42 17:17 5/5 125
67 Jennifer Searls 49F F4049 West Hartford CT 58:09 18:43 8/9 126
68 Zach Sloneker 29M M2029 West Hartford CT 1:05:53 21:12 4/4 59
69 Scott Barnes 48M M4049 Ragged Mt Burlin CT 4:00:00 77:14 4/4 122
70 Sophie Barnes 10F F0010 Ragged Mt Burlin CT 4:00:00 77:14 1/1 123
71 Larisa Yelunina 43F F4049 Ragged Mt Burlin CT 4:00:00 77:14 9/9 124

Race Information ()     5K Race Results ()    

Top Male: 1. Ken Whitney 2. Russell Blatt 3. Nathaniel Aronson 4. Justin Leopold 5. Ted Newton

Top Female: 1. Molly Pitegoff 2. Erin Ryan 3. Heather Jacobson 4. Sania Mahmood 5. Jennifer Greenlaw

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates