Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Boys Running Event Results (F)     Boys Field Event Results (F)     Girls Field Event Results (F)     Girls Running Event Results (F)    

Rhody Indoor Track Classic
2015 URI Rhody Classic HS T&F Invitational
Saturday Jan 10, 2015 - Mackal Field House - URI -Kingston, RI
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com


2015 URI Rhody Classic HS T&F Invitational Saturday Jan 10, 2015 - Mackal Field House - URI -Kingston, RI Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com ****************************************************************************** BOYS RUNNING EVENT RESULTS ****************************************************************************** Event 1 Boys 55 Meter Dash =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 215 Gibson, Tim JR East Meadow 6.73q 1 2 427 Vital, Andris SR Norwich Free Aca 6.76q 2 3 449 scott, Marquise SR Rogers High 6.85q 2 4 18 Anderson, Zaheem JR Bloomfield HS 6.87q 1 5 35 Roberts II, Duane SO Bloomfield HS 6.88q 1 6 355 Silvestri, Mike JR Narragansett 6.93q 2 7 384 Pusey, Nicholas 12 North Babylo 6.95q 1 8 37 Savage, Maurice JR Bloomfield HS 6.96q 3 6.9575 9 430 Alday, Cody SR Plainfield HS J6.96 1 6.9592 10 125 Cornell, Alex SR E. O. Smith 6.98 13 11 481 Morales, Anthony 11 Smithtown West 7.00 6 11 240 Wong, Alex JR East Meadow 7.00 3 13 388 Winters, Jahjuan 11 North Babylo 7.01 2 13 32 Norman, Thomas SO Bloomfield HS 7.01 1 15 391 Campbell, Nathan JR North Kingst 7.02 4 15 93 Narcisse, Nathan Jr classical HS 7.02 2 17 360 Gordon, William JR New Britain 7.04 4 18 40 Tyndale, Kemar JR Bloomfield HS 7.06 13 19 316 Shumaker, JoJo SR Ledyard High 7.07 3 19 392 Cicchetti, Joseph SR North Kingst 7.07 4 19 516 Whalen, Kyle JR Stonington H 7.07 3 22 19 Antoine, Justin SO Bloomfield HS 7.08 5 23 490 Scully, Tyler 11 Smithtown West 7.09 5 24 254 Parker, Quartney SR Fitch 7.11 4 25 187 Tryon, Evan JR East Lyme HS 7.12 5 26 290 DeShields-Sanabria SO Ledyard High 7.16 7 26 245 Rodriguez, Jose SR EC Goodwin H 7.16 13 28 442 Bruce, Janold JR Rogers High 7.17 7 29 443 Campbell, Levon JR Rogers High 7.18 7 30 341 Barroso, Julio SR Moses Brown 7.19 8 31 491 St. John, Xavier 12 Smithtown West 7.21 7 32 533 Lindo, Jahmani 11 Valley Strea 7.22 3 32 84 Falaye, Michael JR classical HS 7.22 6 34 15 Weisberg, Aaron SR Barrington HS 7.23 6 35 167 Constable, Declan SO East Lyme HS 7.24 7 35 471 Brunsvold, Garrett 12 Smithtown West 7.24 6 37 97 Pichardo, Christia SR classical HS 7.26 2 37 303 McCracken, Eric JR Ledyard High 7.26 5 39 114 Evans, Jerome JR Cumberland H 7.27 3 40 561 Kelly, Jack 10 Woodstock Acad 7.28 3 40 157 Stigler, Anthony JR E. O. Smith 7.28 9 42 5 Greene, Ben SO Barrington HS 7.29 9 42 92 Myers, Gayee SO classical HS 7.29 4 44 279 Ansumanan, Lamadin JR Hope High S 7.30 1 44 280 Bartley, Jaylin FR Hope High S 7.30 2 46 369 Wellington, Keyon SO New Britain 7.32 7 46 117 Lazenberry, David JR Cumberland H 7.32 5 48 284 Sennon, Jaekwon SR Hope High S 7.34 2 49 387 Thompson, Ryan 11 North Babylo 7.35 4 49 94 Okon, Ewango JR classical HS 7.35 6 49 177 Lopez, Josh SO East Lyme HS 7.35 8 52 189 Vandale, Zachary SO East Lyme HS 7.36 9 52 184 Smallidge, Zane JR East Lyme HS 7.36 11 54 283 Guhn, Paul JR Hope High S 7.38 3 54 183 Simpkins, Larenz JR East Lyme HS 7.38 10 56 322 Winston, Hermon SO Ledyard High 7.39 7 56 503 Feeney, Conor SR Stonington H 7.39 6 58 132 Fisher, Devon SO E. O. Smith 7.40 12 59 366 Sullins, Jawan SR New Britain 7.41 10 59 233 Rodriguez, Anthony SO East Meadow 7.41 8 59 396 Darcy, Liam SR North Kingst 7.41 9 59 528 Feliu, Dylan JR Valley Strea 7.41 6 63 174 LaDuca, Thomas SR East Lyme HS 7.42 10 64 27 Harris, Dillon SO Bloomfield HS 7.43 14 64 88 Karbah, Dermerkers JR classical HS 7.43 12 64 546 Tonico, Jonathon SR Valley Strea 7.43 10 67 272 Luty, Davaughn FR Griswold 7.44 8 67 329 Lyga, Jacob SO Lewis Mills 7.44 14 69 538 Peters, Evan SO Valley Strea 7.46 11 69 293 Johnson, Jamir SO Ledyard High 7.46 12 71 244 Rivera Jr., Jorge SR EC Goodwin H 7.47 10 72 312 Reutter, Chris SR Ledyard High 7.48 12 73 308 Omotosho, Yemi SR Ledyard High 7.49 12 73 365 Madden, Devon JR New Britain 7.49 13 75 464 Dos Santos, Brando JR Seymour High 7.51 9 76 348 Gannon, Kyle FR Narragansett 7.56 9 77 311 Racine, Fardy SR Ledyard High 7.58 13 78 475 Dennehy, Patrick 12 Smithtown West 7.61 9 79 89 Mcbride, Joshua SO classical HS 7.62 11 79 343 DeLeon, Luis SO Moses Brown 7.62 10 81 362 Hilberts, Darrius JR New Britain 7.63 15 81 573 Strandson, Kyle FR Woodstock Acad 7.63 7 81 324 Consolini, John SR Lewis Mills 7.63 12 84 554 Archambault, Jack JR Woodstock Acad 7.66 4 85 104 Diaz, Marcelino JR Classical Magnet 7.68 10 86 198 Balsamo, Jack FR East Meadow 7.74 11 87 300 Lopez-Watson, Joaq SR Ledyard High 7.75 13 87 31 McGlashon, Kareem SR Bloomfield HS 7.75 17 89 34 Robbins, Terelle SO Bloomfield HS 7.76 8 90 332 Roberge, Mitchell JR Lewis Mills 7.78 16 91 122 Boukus, Zerek SO E. O. Smith 7.79 14 91 107 Gamble, Mikyle SR Classical Magnet 7.79 6 93 221 Lopez, Louie SO East Meadow 7.80 9 94 320 Wachtmann, Berkely FR Ledyard High 7.81 15 95 319 Terry, Nathan JR Ledyard High 7.82 14 96 295 Krupansky, Kyle FR Ledyard High 7.91 14 97 226 Millan, Jeff SR East Meadow 7.92 11 97 480 Kachejian, Jagger 12 Smithtown West 7.92 12 99 472 Budney, Ryan 11 Smithtown West 7.98 15 100 367 Villarini, Carlos FR New Britain 8.01 16 101 310 Prior, Garrick SO Ledyard High 8.03 15 102 108 Kellier, Kyle JR Classical Magnet 8.05 12 102 196 Amari, Dan SO East Meadow 8.05 11 104 86 Inoa, Jean SO classical HS 8.09 10 105 557 Burgess, Ian SR Woodstock Acad 8.11 15 106 323 Zinno, Al SR Ledyard High 8.13 13 107 131 Escalona, Jay SO E. O. Smith 8.17 14 108 325 Correll, Jarrod SO Lewis Mills 8.19 15 109 338 Wyzykkowski, Steve FR Lewis Mills 8.22 15 110 148 Ovalle, Jaden JR E. O. Smith 8.24 16 110 262 Brown, Zack FR Griswold 8.24 16 112 270 Kruger, Aaron FR Griswold 8.31 17 113 146 Oliver, Ethan JR E. O. Smith 8.33 17 114 559 Durand, Harrison FR Woodstock Acad 8.37 16 115 133 Giller, Kienan SO E. O. Smith 8.49 14 115 137 Kornegay, Travis SO E. O. Smith 8.49 17 115 134 Graveline, Evan SO E. O. Smith 8.49 16 118 370 Wright, Timothy SO New Britain 8.70 16 119 147 Otero, Xavier FR E. O. Smith 8.80 17 120 126 Cowen, Jose FR E. O. Smith 8.86 17 121 274 Sas, Sean JR Griswold 9.14 17 -- 249 Gamboa, Miggy SR Fitch FS 5 -- 349 Grundy, Curtis FR Narragansett FS 15 -- 161 Atkinson, Greg SR East Lyme HS FS 1 -- 525 DiMeglio, Jesse SR Valley Strea FS 5 Event 1 Boys 55 Meter Dash ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ Finals 1 427 Vital, Andris SR Norwich Free Aca 6.65 2 215 Gibson, Tim JR East Meadow 6.76 3 18 Anderson, Zaheem JR Bloomfield HS 6.79 4 449 scott, Marquise SR Rogers High 6.80 5 355 Silvestri, Mike JR Narragansett 6.85 6 35 Roberts II, Duane SO Bloomfield HS 6.88 7 37 Savage, Maurice JR Bloomfield HS 6.95 8 384 Pusey, Nicholas 12 North Babylo 7.02 Event 2 Boys 55 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 93 Narcisse, Nathan Jr classical HS 7.94q 1 1 118 Talbert, Jared SR Cumberland H 7.94q 1 3 536 Paige, Isaiah SR Valley Strea 8.34q 1 4 269 Jackson, David JR Griswold 8.35q 2 5 161 Atkinson, Greg SR East Lyme HS 8.43q 1 6 402 Schapira, Benjamin SO North Kingst 8.67q 1 7 217 Hartcorn, Michael SO East Meadow 8.69q 2 8 97 Pichardo, Christia SR classical HS 8.73q 1 9 81 Browne, Gbatoh JR classical HS 8.79 2 10 401 Pellegrino, Graham SR North Kingst 8.82 1 11 390 Bowe, Ethan SR North Kingst 8.88 2 12 239 Vo, Peter SR East Meadow 8.94 2 13 258 Scheurer, Patrick JR Fitch 8.95 3 14 484 Quilla, Christophe 11 Smithtown West 9.07 2 15 94 Okon, Ewango JR classical HS 9.10 3 16 453 Faye Wolfe, Eric SO S Kingstown 9.16 4 17 364 Lugo, Aaron SO New Britain 9.18 3 18 470 Barone, John 11 Smithtown West 9.23 3 19 83 Donadio, Alex JR classical HS 9.27 3 20 446 Iqbal, Yaqoob JR Rogers High 9.28 4 21 90 Moungngsa, Nichola JR classical HS 9.38 3 22 527 Farooqi, Shahzeel 12 Valley Strea 9.47 3 23 515 Whalen, Cameron FR Stonington H 9.48 5 24 342 Cohen, Nick SO Moses Brown 9.51 4 25 571 Salisbury, Patrick SR Woodstock Acad 9.59 4 26 11 Moniz, Max SR Barrington HS 9.62 4 27 411 Crawford, Jordan SR Norwich Free Aca 9.75 5 28 543 Singh, Raj 12 Valley Strea 9.96 5 29 278 Wisniewski, Josh SO Griswold 9.98 4 30 85 Galloway, Jehlani FR classical HS 10.04 4 31 12 Ni, Teddy SR Barrington HS 10.07 4 32 457 Meyer, Andrew JR S Kingstown 10.15 6 33 498 Curioso, Jason SR Stonington H 10.44 6 34 222 Martin, Kevin FR East Meadow 10.84 6 35 383 Pence, Ryan 12 North Babylo 10.92 5 36 377 Logan, Jalen 10 North Babylo 11.04 5 37 501 Dugger, Pat SR Stonington H 11.20 6 38 351 Kielty, Sean FR Narragansett 11.45 6 39 76 Abujade, Adedamola FR classical HS 11.50 5 40 17 Alvarez, Mario SO Bloomfield HS 11.62 2 41 349 Grundy, Curtis FR Narragansett 11.80 6 Event 2 Boys 55 Meter Hurdles ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ Finals 1 118 Talbert, Jared SR Cumberland H 7.78 2 93 Narcisse, Nathan Jr classical HS 8.02 3 161 Atkinson, Greg SR East Lyme HS 8.08 4 536 Paige, Isaiah SR Valley Strea 8.18 5 97 Pichardo, Christia SR classical HS 8.37 6 269 Jackson, David JR Griswold 8.52 7 402 Schapira, Benjamin SO North Kingst 8.62 8 217 Hartcorn, Michael SO East Meadow 8.71 Event 3 Boys 300 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 55 Djero, Donatien SO Central HS 37.05 1 2 465 Fraser, Austin SR Seymour High 37.36 3 3 68 Wolo, Austin SO Central HS 37.59 1 4 506 Prue, Matt SR Stonington H 37.63 1 5 350 Humulock, Christia SR Narragansett 37.90 2 6 32 Norman, Thomas SO Bloomfield HS 38.16 1 7 489 Scully, Ethan 11 Smithtown West 38.24 1 8 59 Oconnor, Dametrius SO Central HS 38.25 3 8 93 Narcisse, Nathan Jr classical HS 38.25 4 10 360 Gordon, William JR New Britain 38.31 5 11 368 Webb, Marcris JR New Britain 38.41 14 12 397 Degregory, Austin SR North Kingst 38.47 3 12 299 Lopes, Michael SR Ledyard High 38.47 5 14 510 Sepulveda, Ulysses SR Stonington H 38.62 5 15 67 Vega, Anthony SO Central HS 38.67 6 16 37 Savage, Maurice JR Bloomfield HS 38.68 5 17 403 Thela, Vincent SR North Kingst 38.77 3 18 536 Paige, Isaiah SR Valley Strea 38.78 3 19 136 Johnson, Brad SR E. O. Smith 38.82 4 20 58 Mcfadden, Lemar SR Central HS 38.88 6 21 316 Shumaker, JoJo SR Ledyard High 38.98 6 22 150 Potter, James SR E. O. Smith 39.02 9 23 258 Scheurer, Patrick JR Fitch 39.13 5 24 218 Healy, Jake SR East Meadow 39.20 3 25 279 Ansumanan, Lamadin JR Hope High S 39.28 1 26 402 Schapira, Benjamin SO North Kingst 39.35 2 27 290 DeShields-Sanabria SO Ledyard High 39.40 7 28 428 Ward, Marquis JR Norwich Free Aca 39.46 7 29 231 Puciloski, Joe SR East Meadow 39.59 4 30 187 Tryon, Evan JR East Lyme HS 39.65 7 31 473 Bugliarelli, Micha 12 Smithtown West 39.70 5 32 277 Svab, Sean JR Griswold 39.81 9 33 525 DiMeglio, Jesse SR Valley Strea 39.86 6 34 260 Stanfield, Owen JR Fitch 39.99 6 35 15 Weisberg, Aaron SR Barrington HS 40.05 9 36 284 Sennon, Jaekwon SR Hope High S 40.08 2 36 19 Antoine, Justin SO Bloomfield HS 40.08 10 38 340 Barrett, Mason SO Moses Brown 40.09 7 39 167 Constable, Declan SO East Lyme HS 40.10 6 40 171 Dowd, Patrick FR East Lyme HS 40.13 8 41 160 Apicelli, Christop JR East Lyme HS 40.18 8 42 14 Richardson, Tom JR Barrington HS 40.32 9 43 52 Akande, Zach SO Central HS 40.33 11 44 105 Echevarria, Juan C JR Classical Magnet 40.45 19 45 492 Traina, Michael 12 Smithtown West 40.55 7 46 533 Lindo, Jahmani 11 Valley Strea 40.57 10 47 369 Wellington, Keyon SO New Britain 40.61 13 48 72 Gamelin, Shaun SO Chariho High 40.64 10 49 84 Falaye, Michael JR classical HS 40.71 15 50 40 Tyndale, Kemar JR Bloomfield HS 40.74 11 51 334 Smelski, Dylan JR Lewis Mills 40.82 12 52 322 Winston, Hermon SO Ledyard High 40.83 10 53 561 Kelly, Jack 10 Woodstock Acad 40.84 7 54 174 LaDuca, Thomas SR East Lyme HS 40.85 10 55 308 Omotosho, Yemi SR Ledyard High 40.89 21 56 343 DeLeon, Luis SO Moses Brown 40.92 9 57 245 Rodriguez, Jose SR EC Goodwin H 40.95 19 58 280 Bartley, Jaylin FR Hope High S 40.96 4 58 538 Peters, Evan SO Valley Strea 40.96 15 60 328 Keegan, John SO Lewis Mills 40.97 11 61 185 Spang, Matthew JR East Lyme HS 40.99 18 62 297 Laconico, Andrew SO Ledyard High 41.01 12 63 366 Sullins, Jawan SR New Britain 41.02 10 64 35 Roberts II, Duane SO Bloomfield HS 41.04 2 65 61 Reeves, Tony Central HS 41.08 8 66 303 McCracken, Eric JR Ledyard High 41.13 16 67 73 James, Foley FR Chariho High 41.15 13 68 546 Tonico, Jonathon SR Valley Strea 41.17 9 69 60 Oeun, Sonny JR Central HS 41.29 11 69 275 Savankham, Jeff JR Griswold 41.29 16 71 354 Pensalfini, Mike SR Narragansett 41.36 12 72 283 Guhn, Paul JR Hope High S 41.42 12 73 312 Reutter, Chris SR Ledyard High 41.45 17 74 81 Browne, Gbatoh JR classical HS 41.49 14 75 17 Alvarez, Mario SO Bloomfield HS 41.52 17 76 496 Costa, James SO Stonington H 41.55 14 77 194 Zhu, Victor SR East Lyme HS 41.59 11 78 177 Lopez, Josh SO East Lyme HS 41.68 13 79 464 Dos Santos, Brando JR Seymour High 41.71 8 80 92 Myers, Gayee SO classical HS 41.76 4 81 189 Vandale, Zachary SO East Lyme HS 41.89 14 82 293 Johnson, Jamir SO Ledyard High 42.01 17 83 224 Masseria, Joe JR East Meadow 42.18 16 84 165 Chen, Derry JR East Lyme HS 42.22 15 85 359 Zuchowski, Jacob SR Narragansett 42.24 12 86 94 Okon, Ewango JR classical HS 42.31 19 87 474 Cacace, Matthew 12 Smithtown West 42.40 8 88 276 Simpson, Matt SR Griswold 42.47 17 89 122 Boukus, Zerek SO E. O. Smith 42.49 21 90 433 Armijo, Kenneth FR Portsmouth H 42.50 11 91 528 Feliu, Dylan JR Valley Strea 42.51 13 92 454 Hall, Brody SR S Kingstown 42.54 18 93 244 Rivera Jr., Jorge SR EC Goodwin H 42.56 14 94 107 Gamble, Mikyle SR Classical Magnet 42.58 24 95 563 Lefevre, Luca SO Woodstock Acad 42.62 20 96 386 Tchinnis, Paul 09 North Babylo 42.63 14 97 188 Valdez, Tyler FR East Lyme HS 42.72 16 98 458 Mulligan, Brady SR S Kingstown 42.80 16 99 173 Kwon, James JR East Lyme HS 43.02 21 100 247 Betancourt, Chriti JR Fitch 43.03 20 101 455 Kelly, Josh JR S Kingstown 43.06 22 102 225 Massidas, David JR East Meadow 43.10 16 103 195 Abreau, Alberto SO East Meadow 43.16 13 104 228 Mohamed, Omar JR East Meadow 43.18 15 105 418 McManaway, Shea FR Norwich Free Aca 43.32 21 106 361 Henry, Isayah FR New Britain 43.34 25 107 176 Lightner, Austin SR East Lyme HS 43.38 19 108 112 Yong, Keanu SR Classical Magnet 43.44 22 108 527 Farooqi, Shahzeel 12 Valley Strea 43.44 20 110 234 Santos, Kyle FR East Meadow 43.53 22 111 300 Lopez-Watson, Joaq SR Ledyard High 43.59 18 112 131 Escalona, Jay SO E. O. Smith 43.65 23 112 483 Murphy, Christophe 09 Smithtown West 43.65 15 114 63 Sabin, Nevy SO Central HS 43.72 21 115 140 Mama, Raman SR E. O. Smith 43.73 21 116 132 Fisher, Devon SO E. O. Smith 43.78 19 117 88 Karbah, Dermerkers JR classical HS 43.80 24 118 323 Zinno, Al SR Ledyard High 43.89 22 119 191 Whewell, Sam SR East Lyme HS 44.23 18 120 34 Robbins, Terelle SO Bloomfield HS 44.59 23 121 327 Joseph, Tyler FR Lewis Mills 44.60 24 122 31 McGlashon, Kareem SR Bloomfield HS 44.88 23 123 109 Oliver, Josiah JR Classical Magnet 44.92 20 124 356 Strain, Tyler FR Narragansett 45.31 17 125 53 Alvarez, Kevin JR Central HS 45.66 13 126 320 Wachtmann, Berkely FR Ledyard High 45.70 22 127 310 Prior, Garrick SO Ledyard High 45.75 25 128 367 Villarini, Carlos FR New Britain 45.96 18 129 295 Krupansky, Kyle FR Ledyard High 46.22 24 130 148 Ovalle, Jaden JR E. O. Smith 46.25 25 131 146 Oliver, Ethan JR E. O. Smith 46.60 25 132 326 Davey, Stephen FR Lewis Mills 46.93 23 133 86 Inoa, Jean SO classical HS 47.10 23 134 76 Abujade, Adedamola FR classical HS 47.73 23 135 134 Graveline, Evan SO E. O. Smith 47.94 25 136 267 Harris, Tristan SR Griswold 48.16 26 137 137 Kornegay, Travis SO E. O. Smith 48.29 20 138 262 Brown, Zack FR Griswold 48.44 26 139 270 Kruger, Aaron FR Griswold 50.10 26 140 365 Madden, Devon JR New Britain 51.57 18 141 126 Cowen, Jose FR E. O. Smith 53.02 19 142 147 Otero, Xavier FR E. O. Smith 55.27 20 -- 215 Gibson, Tim JR East Meadow FS 2 -- 248 Cole, Marcus FR Fitch FS 17 -- 108 Kellier, Kyle JR Classical Magnet DQ 25 -- 133 Giller, Kienan SO E. O. Smith DQ 24 -- 364 Lugo, Aaron SO New Britain DQ 8 -- 103 Clarke, Treyvoughn SR Classical Magnet DQ 22 Event 5 Boys 600 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 534 Magno, TJ SR Valley Strea 1:25.15 1 2 368 Webb, Marcris JR New Britain 1:27.67 1 3 2 Bledsoe, Lucas SR Barrington HS 1:27.84 1 4 100 Vargas, John SO classical HS 1:29.27 2 5 252 Morgan, Daelon JR Fitch 1:30.88 2 6 206 Correa, John SO East Meadow 1:30.91 1 7 54 Aponte, Alex JR Central HS 1:31.02 2 8 204 Cedillo, David JR East Meadow 1:31.28 1 9 168 Deschenes, Ryan JR East Lyme HS 1:31.88 1 10 162 Ayers, Jared SR East Lyme HS 1:32.17 1 11 124 Brown, Jonas JR E. O. Smith 1:33.59 3 12 237 Teneriello, Will SR East Meadow 1:33.72 1 13 121 Barnes, Sam SR E. O. Smith 1:34.27 3 14 155 Smith, Graham SR E. O. Smith 1:34.59 3 15 468 Peterson, Dan SR Seymour High 1:34.90 3 16 57 Kolie, Charles SO Central HS 1:35.25 2 17 20 Brown, Dwight JR Bloomfield HS 1:36.09 3 18 541 Russo, Vincent JR Valley Strea 1:36.33 2 19 62 Rivera, Manny SO Central HS 1:36.66 2 20 376 Gardner, Anthony 10 North Babylo 1:37.08 3 21 214 Fuentes, Jose JR East Meadow 1:38.36 2 22 467 Mattutini, Colin SO Seymour High 1:38.52 4 23 192 Wilkinson, Kyle SR East Lyme HS 1:38.56 3 24 281 Geyetay, Gontorwom JR Hope High S 1:38.64 1 25 434 Chisolm, Mike JR Portsmouth H 1:38.71 3 26 66 Urena, Javier SO Central HS 1:39.07 3 27 505 Kilcoyne, Jason FR Stonington H 1:39.68 4 28 410 Brown, Jaedon SO Norwich Free Aca 1:39.91 4 29 507 Rehhof, Ben SR Stonington H 1:40.04 5 30 438 Josefsson, Axel SR Portsmouth H 1:40.51 2 31 450 Biafore, Joseph FR S Kingstown 1:40.92 4 32 496 Costa, James SO Stonington H 1:41.79 4 33 288 Cronin, Peter FR Ledyard High 1:43.07 5 34 291 Hansen, Cody JR Ledyard High 1:43.20 5 35 182 Pierce, Jonathan JR East Lyme HS 1:43.43 4 36 497 Curioso, Christian SO Stonington H 1:43.64 5 37 425 Rodriques, Kyron SO Norwich Free Aca 1:43.87 5 38 452 Chadwick, Cameron SO S Kingstown 1:44.67 5 39 170 Donnelly, John SO East Lyme HS 1:44.70 5 40 285 Brawner, Kevin JR Ledyard High 1:45.23 5 41 102 Castro, John SO Classical Magnet 1:45.33 5 42 16 Alexander, Darion SO Bloomfield HS 1:45.96 4 43 273 Saint-Surin, John FR Griswold 1:46.81 6 44 305 McHale, Blake SO Ledyard High 1:46.95 6 45 190 Walsh, Jacob SO East Lyme HS 1:47.29 4 46 112 Yong, Keanu SR Classical Magnet 1:47.69 1 47 345 Bourbonnais, Chris FR Narragansett 1:51.62 3 48 127 Cowen, Ricardo JR E. O. Smith 1:51.87 6 49 139 Mack, Jason SO E. O. Smith 1:56.06 6 50 144 Nimlo, Nathan JR E. O. Smith 1:56.34 6 51 318 Soto, Alexi SO Ledyard High 1:56.41 6 52 142 Masciandaro, Scott SR E. O. Smith 1:56.59 6 Event 7 Boys 1000 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 216 Grady, Michael SR East Meadow 2:35.15 1 2 394 Connors, Ian SR North Kingst 2:38.59 1 3 169 Dinsmore, Brandon JR East Lyme HS 2:40.89 1 4 207 Delgado, Chris SR East Meadow 2:46.04 1 5 266 Frizzell, Trevor SO Griswold 2:46.80 1 6 211 Euler, Tim SO East Meadow 2:49.57 1 7 523 Cinnamo, Matthew SR Valley Strea 2:50.14 1 8 469 Agunzo, Nicholas 12 Smithtown West 2:51.31 1 9 363 Kane, Liam SR New Britain 2:51.56 1 10 463 Colwell, Gavin SR Seymour High 2:52.17 2 11 539 Piekut, Mikolaj SR Valley Strea 2:52.49 2 12 407 Coogan, Nathan 10 N Providence 2:52.63 1 13 178 Mirecki, Jarett JR East Lyme HS 2:52.95 2 14 154 Schwoerer, Charles JR E. O. Smith 2:53.47 3 15 553 Walker, Matt FR Westerly HS 2:54.51 2 16 253 O'Donnell, Conor SR Fitch 2:55.05 1 17 406 Wyllie, Ethan SO North Kingst 2:56.39 2 18 261 Wilhelm, Cameron SR Fitch 2:57.51 1 19 156 Smith, Nick SR E. O. Smith 2:58.85 2 20 265 Finley, James SO Griswold 2:59.62 3 21 347 Carberry, Liam SO Narragansett 2:59.78 3 22 519 Underwood, Danny SR Toll Gate 3:00.65 2 23 521 Cason, Nicholas SO Valley Strea 3:01.01 2 24 7 McGartoll, Brian SR Barrington HS 3:01.09 3 25 331 Quinn-Alger, Jesse JR Lewis Mills 3:01.49 3 26 435 Donnelly, Dan SR Portsmouth H 3:01.64 2 27 200 Blanco, Dan SO East Meadow 3:02.50 3 28 143 Morrison, Finn FR E. O. Smith 3:03.00 4 29 550 Senior, Justin SO Westerly HS 3:03.66 3 30 208 Erman, Jeremy FR East Meadow 3:04.54 4 31 306 Monroe, Nick SR Ledyard High 3:04.61 4 32 511 Smith, Shane FR Stonington H 3:05.54 4 33 101 Cadwallader, Joshu SO Classical Magnet 3:05.60 4 34 202 Cabrera, Carlos SO East Meadow 3:06.85 3 35 440 McGuire, Ben SR Portsmouth H 3:06.92 3 36 227 Miranda, Will SO East Meadow 3:07.16 3 37 210 Esquiuel, Joncarlo FR East Meadow 3:08.60 4 38 416 Li, Vincent JR Norwich Free Aca 3:08.66 4 39 203 Carey, Nolan SO East Meadow 3:09.84 4 40 120 Balkus, Brian SO E. O. Smith 3:11.28 5 41 24 Estelle, Caleb Fr Bloomfield HS 3:14.74 5 42 111 Walker, Tyrell SR Classical Magnet 3:15.95 2 43 504 Hardy, Will FR Stonington H 3:16.61 4 44 537 Perciballi, James 09 Valley Strea 3:16.95 5 45 540 Raja, Hassan 09 Valley Strea 3:18.98 4 46 524 Cruz, Christian 10 Valley Strea 3:20.04 5 47 305 McHale, Blake SO Ledyard High 3:21.47 5 48 542 Seelan, Nithin 09 Valley Strea 3:21.53 5 49 304 McCracken, Nathan FR Ledyard High 3:23.24 5 50 102 Castro, John SO Classical Magnet 3:23.54 5 50 551 Smith, Clifford SR Westerly HS 3:23.54 4 52 152 Ranjeet, Ashutosh SO E. O. Smith 3:24.34 5 53 129 Ecsedy, Kevin JR E. O. Smith 3:24.99 5 54 271 Lamay, Cameron FR Griswold 3:26.40 5 55 499 Devoe, Steve FR Stonington H 3:30.29 5 56 287 Campbell, Mikey SO Ledyard High 3:30.71 5 57 110 Ramirez, Oscar SO Classical Magnet 3:54.36 5 58 309 Pearson, Thomas FR Ledyard High 3:58.07 5 Event 8 Boys 1600 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 1 Bishop, Mars SO Barrington HS 4:32.88 1 2 413 Gralton, Connor JR Norwich Free Aca 4:34.49 1 3 91 Murphy, Joe JR classical HS 4:37.77 1 4 437 Hook, Pat SR Portsmouth H 4:39.37 1 5 179 Moffett, Vann JR East Lyme HS 4:42.09 2 6 123 Briody, Patrick JR E. O. Smith 4:42.27 1 7 307 Norcia, Aaron JR Ledyard High 4:45.66 2 8 296 Kuss, Christian SO Ledyard High 4:47.47 2 9 529 Inguanta, Phillip SR Valley Strea 4:47.80 1 10 330 Morrow, Jackson JR Lewis Mills 4:50.61 1 11 378 McKeever, James 12 North Babylo 4:50.67 1 12 553 Walker, Matt FR Westerly HS 4:51.12 1 13 158 Timmer, Kyle JR E. O. Smith 4:52.89 2 14 400 Musumeci, Nicholas JR North Kingst 4:53.73 1 15 512 Thornell, Kieran JR Stonington H 4:54.11 2 16 265 Finley, James SO Griswold 4:56.30 2 17 407 Coogan, Nathan 10 N Providence 4:56.48 1 18 251 Kerst, Matt SO Fitch 4:56.86 2 19 521 Cason, Nicholas SO Valley Strea 4:57.72 2 20 502 Edwards, Blake FR Stonington H 4:59.95 2 21 517 Poulios, Nikolas JR Toll Gate 5:02.78 1 22 180 Moore, Colvert SO East Lyme HS 5:03.88 3 23 518 Reygadas, Nikolas FR Toll Gate 5:04.08 1 24 238 Thompson, Ryan SO East Meadow 5:04.34 2 25 317 Snow, Josh SO Ledyard High 5:04.51 3 26 441 Reaper, Jackson SR Portsmouth H 5:05.20 1 27 87 Kahane, Jacob SO classical HS 5:05.48 2 28 567 Rich, Matt SR Woodstock Acad 5:06.88 2 29 232 Ring, Connor SO East Meadow 5:07.48 2 30 153 Ricci, Tony SR E. O. Smith 5:07.74 3 31 421 Perrino, Frankie SO Norwich Free Aca 5:08.16 3 32 337 Virovoy, Nate SO Lewis Mills 5:11.32 4 33 151 Ranjeet, Ashim SR E. O. Smith 5:12.87 3 34 145 Olgac, Orkan SO E. O. Smith 5:13.04 3 35 128 Dixon, Keith FR E. O. Smith 5:13.58 3 36 199 Bergamine, James JR East Meadow 5:13.90 3 37 550 Senior, Justin SO Westerly HS 5:15.15 3 38 557 Burgess, Ian SR Woodstock Acad 5:15.33 3 39 306 Monroe, Nick SR Ledyard High 5:16.28 4 40 282 Gonzalez, Luis SR Hope High S 5:16.74 4 41 435 Donnelly, Dan SR Portsmouth H 5:16.76 2 42 197 Amin, Ali FR East Meadow 5:17.37 3 43 38 Steele, Khari SO Bloomfield HS 5:18.17 5 44 101 Cadwallader, Joshu SO Classical Magnet 5:18.83 4 45 298 Lockaby, Chad FR Ledyard High 5:20.93 4 46 439 Leary, Ezra FR Portsmouth H 5:21.54 3 47 389 Wu, Jason 11 North Babylo 5:21.64 3 48 524 Cruz, Christian 10 Valley Strea 5:21.87 4 49 229 Noureldeen, Yousef SO East Meadow 5:21.88 4 50 436 Gramitt, Noah FR Portsmouth H 5:23.75 3 51 537 Perciballi, James 09 Valley Strea 5:24.38 4 52 42 Wellington, Ryan SO Bloomfield HS 5:24.85 5 53 335 Styler-Magee, Myro FR Lewis Mills 5:25.44 4 54 138 Lee, Joseph SO E. O. Smith 5:25.46 4 55 551 Smith, Clifford SR Westerly HS 5:30.85 4 56 219 Iwasezko, Patrick JR East Meadow 5:32.90 3 57 540 Raja, Hassan 09 Valley Strea 5:35.75 4 58 542 Seelan, Nithin 09 Valley Strea 5:44.77 5 59 423 Riley, Christian SO Norwich Free Aca 5:48.99 5 60 574 Underwood, John SO Woodstock Acad 6:05.30 5 61 287 Campbell, Mikey SO Ledyard High 6:05.39 5 62 558 Chace, Maxwell SO Woodstock Acad 6:09.57 5 63 336 Triplett, Matt SO Lewis Mills 6:18.00 5 64 564 Leveille, Bradley 12 Woodstock Acad 6:26.95 5 65 110 Ramirez, Oscar SO Classical Magnet 6:32.59 5 Event 9 Boys 3200 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 292 Hedman, Bryce SR Ledyard High 9:51.01 2 547 Wilk, Peter SR Valley Strea 9:55.91 3 419 Mehlinger, Brandon SO Norwich Free Aca 10:06.71 4 383 Pence, Ryan 12 North Babylo 10:11.89 5 179 Moffett, Vann JR East Lyme HS 10:12.97 6 522 Catalano, Jake JR Valley Strea 10:18.16 7 373 DiGiovanna, Nichol 11 North Babylo 10:18.79 8 477 Grabowski, Michael 10 Smithtown West 10:19.25 9 485 Sabia, Nicholas 12 Smithtown West 10:21.23 10 437 Hook, Pat SR Portsmouth H 10:23.67 11 296 Kuss, Christian SO Ledyard High 10:28.61 12 535 Osorio, Julian SR Valley Strea 10:30.95 13 414 Hansen, Logan SR Norwich Free Aca 10:35.89 14 426 Shea, Luke SO Norwich Free Aca 10:35.94 15 479 Herbert, Michael 12 Smithtown West 10:40.95 16 493 Weider, Christophe 12 Smithtown West 10:42.35 17 6 Guerrieri, Gerald SR Barrington HS 10:42.49 18 4 Connelly, Will JR Barrington HS 10:54.78 19 385 Sardi, Michael 12 North Babylo 10:55.65 20 415 Huang, Vincent SO Norwich Free Aca 10:58.59 21 317 Snow, Josh SO Ledyard High 11:00.85 22 38 Steele, Khari SO Bloomfield HS 11:22.48 23 560 Fournier, Sam JR Woodstock Acad 11:49.23 24 456 Liberas, Jake JR S Kingstown 12:04.61 25 344 Marcott, Greg FR Moses Brown 12:33.54 26 42 Wellington, Ryan SO Bloomfield HS 12:42.69 Event 11 Boys 4x400 Meter Relay =================================================================== School Finals H# =================================================================== 1 Central High School 'A' 3:35.80 1 1) 68 Wolo, Austin SO 2) 59 Oconnor, Dametrius SO 3) 55 Djero, Donatien SO 4) 58 Mcfadden, Lemar SR 2 East Lyme HS 'A' 3:37.54 1 1) 161 Atkinson, Greg SR 2) 162 Ayers, Jared SR 3) 160 Apicelli, Christopher JR 4) 169 Dinsmore, Brandon JR 3 East Meadow High School 'A' 3:41.66 1 1) 231 Puciloski, Joe SR 2) 204 Cedillo, David JR 3) 239 Vo, Peter SR 4) 237 Teneriello, Will SR 4 Valley Stream North High Schoo 'A' 3:44.01 1 1) 534 Magno, TJ SR 2) 536 Paige, Isaiah SR 3) 541 Russo, Vincent JR 4) 539 Piekut, Mikolaj SR 5 Seymour High School 'A' 3:47.18 2 1) 465 Fraser, Austin SR 2) 466 Maloney, Paul SR 3) 463 Colwell, Gavin SR 4) 468 Peterson, Dan SR 6 Bloomfield High School 'A' 3:52.27 1 7 Central High School 'B' 3:53.28 2 1) 54 Aponte, Alex JR 2) 57 Kolie, Charles SO 3) 66 Urena, Javier SO 4) 62 Rivera, Manny SO 8 Smithtown West High School 'A' 3:54.47 2 1) 478 Greco, Hunter 10 2) 492 Traina, Michael 12 3) 494 Weider, Nicholas 09 4) 484 Quilla, Christopher 11 9 E. O. Smith High School 'A' 3:55.20 3 1) 121 Barnes, Sam SR 2) 155 Smith, Graham SR 3) 130 Elshakhs, Malek SO 4) 145 Olgac, Orkan SO 10 Ledyard High School 'A' 3:56.98 3 1) 308 Omotosho, Yemi SR 2) 307 Norcia, Aaron JR 3) 321 Wachtmann, Rigel JR 4) 285 Brawner, Kevin JR 11 Stonington High School 'A' 3:58.67 3 1) 496 Costa, James SO 2) 498 Curioso, Jason SR 3) 503 Feeney, Conor SR 4) 501 Dugger, Pat SR 12 East Lyme HS 'B' 4:01.50 3 1) 182 Pierce, Jonathan JR 2) 192 Wilkinson, Kyle SR 3) 175 Leffingwell, Josh JR 4) 190 Walsh, Jacob SO 13 North Babylon high School 'A' 4:04.12 2 1) 382 Parker, Zachary 12 2) 379 Murray, Marcus 11 3) 380 Odigie, Iyore 11 4) 377 Logan, Jalen 10 14 Fitch 'A' 4:06.35 2 1) 250 Hopkins, Ty-riq JR 2) 247 Betancourt, Chritian JR 3) 256 Rice, Chris 4) 255 Porter, Blake JR 15 East Meadow High School 'B' 4:10.82 2 1) 224 Masseria, Joe JR 2) 214 Fuentes, Jose JR 3) 225 Massidas, David JR 4) 195 Abreau, Alberto SO 16 Stonington High School 'B' 4:11.24 3 1) 514 Wallace, Liam 2) 495 Briggs, Matt 3) 500 Donahue, Owen 4) 505 Kilcoyne, Jason FR 17 Classical Magnet 'A' 4:16.44 3 Event 18 Boys 4x200 Meter Relay =================================================================== School Finals H# =================================================================== 1 Stonington High School 'A' 1:36.22 1 1) 506 Prue, Matt SR 2) 503 Feeney, Conor SR 3) 510 Sepulveda, Ulysses SR 4) 516 Whalen, Kyle JR 2 Ledyard High School 'A' 1:36.29 1 1) 316 Shumaker, JoJo SR 2) 313 Saccone, Lucas JR 3) 290 DeShields-Sanabria, Manny S 4) 299 Lopes, Michael SR 3 Smithtown West High School 'A' 1:37.00 1 1) 471 Brunsvold, Garrett 12 2) 490 Scully, Tyler 11 3) 489 Scully, Ethan 11 4) 473 Bugliarelli, Michael 12 4 Bloomfield High School 'A' 1:37.01 1 5 Narragansett 'A' 1:38.78 1 1) 350 Humulock, Christian SR 2) 346 Butler, Austin 3) 352 Levesque, Joe 4) 355 Silvestri, Mike JR 6 Central High School 'B' 1:39.10 2 1) 52 Akande, Zach SO 2) 61 Reeves, Tony 3) 67 Vega, Anthony SO 4) 65 Smith, Damario JR 7 Hope High School 'A' 1:39.30 2 1) 279 Ansumanan, Lamadine JR 2) 280 Bartley, Jaylin FR 3) 284 Sennon, Jaekwon SR 4) 283 Guhn, Paul JR 8 East Lyme HS 'A' 1:39.80 2 1) 187 Tryon, Evan JR 2) 167 Constable, Declan SO 3) 177 Lopez, Josh SO 4) 174 LaDuca, Thomas SR 9 East Meadow High School 'A' 1:39.90 2 1) 215 Gibson, Tim JR 2) 206 Correa, John SO 3) 218 Healy, Jake SR 4) 228 Mohamed, Omar JR 10 E. O. Smith High School 'A' 1:40.30 3 1) 150 Potter, James SR 2) 157 Stigler, Anthony JR 3) 136 Johnson, Brad SR 4) 135 Javidi, Darius SR 11 Valley Stream North High Schoo 'A' 1:40.45 4 1) 525 DiMeglio, Jesse SR 2) 533 Lindo, Jahmani 11 3) 546 Tonico, Jonathon SR 4) 543 Singh, Raj 12 12 Fitch 'A' 1:40.81 3 1) 249 Gamboa, Miggy SR 2) 254 Parker, Quartney SR 3) 258 Scheurer, Patrick JR 4) 260 Stanfield, Owen JR 13 Central Falls High School 'A' 1:41.13 3 1) 50 Teixeira de Pina, Keller 2) 46 DaVeiga, Marcelino 3) 51 Varela Sanches, Jailson 4) 48 Galva, Yeury 14 classical HS 'A' 1:41.30 2 1) 92 Myers, Gayee SO 2) 97 Pichardo, Christian SR 3) 93 Narcisse, Nathan Jr 4) 100 Vargas, John SO 15 North Babylon high School 'A' 1:41.51 1 1) 388 Winters, Jahjuan 11 2) 384 Pusey, Nicholas 12 3) 374 Dubicki, Marc 10 4) 387 Thompson, Ryan 11 16 Griswold 'A' 1:41.60 4 1) 277 Svab, Sean JR 2) 276 Simpson, Matt SR 3) 272 Luty, Davaughn FR 4) 278 Wisniewski, Josh SO 17 Bloomfield High School 'B' 1:42.83 3 18 Stonington High School 'B' 1:43.08 4 1) 515 Whalen, Cameron FR 2) 508 Riordan, Jack SR 3) 501 Dugger, Pat SR 4) 498 Curioso, Jason SR 19 Smithtown West High School 'B' 1:43.42 3 1) 494 Weider, Nicholas 09 2) 491 St. John, Xavier 12 3) 481 Morales, Anthony 11 4) 492 Traina, Michael 12 20 Chariho High School 'A' 1:43.96 4 1) 71 Dineen, Phil 2) 72 Gamelin, Shaun SO 3) 74 Mead, Nick SR 4) 73 James, Foley FR 21 East Lyme HS 'B' 1:43.97 3 1) 184 Smallidge, Zane JR 2) 171 Dowd, Patrick FR 3) 193 Wu, Peter SR 4) 189 Vandale, Zachary SO 22 Ledyard High School 'B' 1:44.21 4 1) 303 McCracken, Eric JR 2) 322 Winston, Hermon SO 3) 312 Reutter, Chris SR 4) 293 Johnson, Jamir SO 23 New Britain HS 'A' 1:44.97 5 1) 360 Gordon, William JR 2) 366 Sullins, Jawan SR 3) 364 Lugo, Aaron SO 4) 369 Wellington, Keyon SO 24 Rogers High School 'A' 1:45.00 2 1) 449 scott, Marquise SR 2) 443 Campbell, Levon JR 3) 447 Manual, Micah 4) 442 Bruce, Janold JR 25 Classical Magnet 'A' 1:46.62 4 26 East Lyme HS 'C' 1:46.72 5 1) 194 Zhu, Victor SR 2) 159 Allard, Elliot JR 3) 165 Chen, Derry JR 4) 191 Whewell, Sam SR 27 Stonington High School 'C' 1:47.14 6 1) 500 Donahue, Owen 2) 514 Wallace, Liam 3) 497 Curioso, Christian SO 4) 495 Briggs, Matt 28 Ledyard High School 'C' 1:48.06 5 1) 314 San Juan, Zachary 2) 311 Racine, Fardy SR 3) 320 Wachtmann, Berkely FR 4) 294 Kiely, Curtis JR 29 Smithtown West High School 'C' 1:48.43 5 1) 470 Barone, John 11 2) 476 Garibaldi, Joseph 11 3) 475 Dennehy, Patrick 12 4) 482 Moran, James 10 30 East Meadow High School 'B' 1:48.77 5 1) 221 Lopez, Louie SO 2) 226 Millan, Jeff SR 3) 233 Rodriguez, Anthony SO 4) 243 Zubair, Aarij SO 31 New Britain HS 'B' 1:49.27 6 1) 367 Villarini, Carlos FR 2) 361 Henry, Isayah FR 3) 365 Madden, Devon JR 4) 362 Hilberts, Darrius JR 32 Lewis Mills 'A' 1:52.29 6 1) 338 Wyzykkowski, Steven FR 2) 329 Lyga, Jacob SO 3) 325 Correll, Jarrod SO 4) 324 Consolini, John SR 33 Ledyard High School 'D' 1:54.46 6 1) 319 Terry, Nathan JR 2) 310 Prior, Garrick SO 3) 295 Krupansky, Kyle FR 4) 302 McClenny-Hempstead, Sunny 34 Valley Stream North High Schoo 'B' 1:56.93 6 1) 527 Farooqi, Shahzeel 12 2) 524 Cruz, Christian 10 3) 540 Raja, Hassan 09 4) 537 Perciballi, James 09 Event 19 Boys 4x800 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 East Meadow High School 'A' 8:30.84 1) 216 Grady, Michael SR 2) 212 Fernandez, Alberto 3) 207 Delgado, Chris SR 4) 211 Euler, Tim SO 2 Valley Stream North High Schoo 'A' 8:43.71 1) 547 Wilk, Peter SR 2) 522 Catalano, Jake JR 3) 529 Inguanta, Phillip SR 4) 523 Cinnamo, Matthew SR 3 Fitch 'A' 8:48.24 1) 253 O'Donnell, Conor SR 2) 261 Wilhelm, Cameron SR 3) 251 Kerst, Matt SO 4) 252 Morgan, Daelon JR 4 E. O. Smith High School 'A' 8:58.78 1) 156 Smith, Nick SR 2) 123 Briody, Patrick JR 3) 124 Brown, Jonas JR 4) 158 Timmer, Kyle JR 5 North Babylon high School 'A' 8:59.10 1) 378 McKeever, James 12 2) 383 Pence, Ryan 12 3) 373 DiGiovanna, Nicholas 11 4) 376 Gardner, Anthony 10 6 Lewis Mills 'A' 9:06.76 1) 330 Morrow, Jackson JR 2) 334 Smelski, Dylan JR 3) 337 Virovoy, Nate SO 4) 331 Quinn-Alger, Jesse JR 7 Norwich Free Academy 'A' 9:21.30 1) 413 Gralton, Connor JR 2) 419 Mehlinger, Brandon SO 3) 426 Shea, Luke SO 4) 414 Hansen, Logan SR 8 East Meadow High School 'B' 9:31.30 1) 235 Stankes, Nick SR 2) 227 Miranda, Will SO 3) 209 Erman, Matt SO 4) 203 Carey, Nolan SO 9 East Lyme HS 'A' 9:33.62 1) 178 Mirecki, Jarett JR 2) 180 Moore, Colvert SO 3) 168 Deschenes, Ryan JR 4) 170 Donnelly, John SO 10 E. O. Smith High School 'B' 9:34.33 1) 151 Ranjeet, Ashim SR 2) 153 Ricci, Tony SR 3) 154 Schwoerer, Charles JR 4) 128 Dixon, Keith FR 11 Stonington High School 'A' 9:39.33 1) 512 Thornell, Kieran JR 2) 511 Smith, Shane FR 3) 504 Hardy, Will FR 4) 502 Edwards, Blake FR 12 Bloomfield High School 'A' 9:56.87 13 Woodstock Academy 'A' 10:02.14 1) 560 Fournier, Sam JR 2) 567 Rich, Matt SR 3) 557 Burgess, Ian SR 4) 574 Underwood, John SO 14 Classical Magnet 'A' 10:19.06 15 Ledyard High School 'A' 10:19.69 1) 306 Monroe, Nick SR 2) 321 Wachtmann, Rigel JR 3) 288 Cronin, Peter FR 4) 285 Brawner, Kevin JR 16 E. O. Smith High School 'C' 10:24.78 1) 129 Ecsedy, Kevin JR 2) 138 Lee, Joseph SO 3) 152 Ranjeet, Ashutosh SO 4) 143 Morrison, Finn FR *********************************************************************************************** PLATTSYS.COM RESULTS ***********************************************************************************************


Boys Running Event Results (F)     Boys Field Event Results (F)     Girls Field Event Results (F)     Girls Running Event Results (F)    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates