Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


10K Race Results ()     10K Age Division Results ()     5K Race Results ()     5K Age Division Results ()    


Pound the Pavement 5K and 10K Road Races
Top Male: 1. Amos Sang 2. Glarius Rop 3. Brian Berling 4. Nick Gaubinger 5. Immanuel Wineman
Top Female: 1. Salome Kosgei 2. Apryl Sabadosa 3. Annie Paredes 4. Marcy Cabanas 5. Holli Brannan
Pound the Pavement 10K Road Races
Sunderland Elementary Sch - Sunderland Mass Sat June 2, 2018
Platt Systems Timing & Scoring - Partly Cloudy 77 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Amos Sang Overall Female: Salome Kosgei

********************************************************************
RACE RESULTS 10K
*********************************************************************



OVERALL GUN NET DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Amos Sang 29M M1939 Chicopee MA 32:10 32:09 5:10 1/11 94
2 Glarius Rop 34M M1939 Agawam MA 32:13 32:13 5:11 2/11 82
3 Brian Berling 30M M1939 AMHERST MA 35:57 35:57 5:47 3/11 1
4 Nick Gaubinger 37M M1939 Leverett MA 36:53 36:51 5:56 4/11 11
5 Salome Kosgei 37F F1939 Highland Falls NY 37:44 37:43 6:04 1/17 81
6 Immanuel Wineman 39M M1939 Northampton MA 38:03 38:01 6:07 5/11 71
7 John Herron 35M M1939 Shelburne MA 38:24 38:23 6:10 6/11 83
8 Apryl Sabadosa 34F F1939 Westfield MA 38:58 38:58 6:16 2/17 92
9 Eric Pfalzgraf 24M M1939 Boston MA 39:22 39:18 6:20 7/11 17
10 Sean Harper 29M M1939 Southwick MA 39:37 39:35 6:22 8/11 41
11 Peter Fratini 53M M5059 Westfield MA 41:09 41:08 6:37 1/14 59
12 Jason Arble 24M M1939 Holyoke MA 41:45 41:44 6:43 9/11 57
13 Annie Paredes 37F F1939 Westfield MA 42:17 42:15 6:48 3/17 12
14 Sri Bodkhe 51M M5059 Buckland MA 43:28 43:24 6:59 2/14 2
15 Marcy Cabanas 36F F1939 Greenfield MA 43:42 43:39 7:01 4/17 36
16 Sean Dacus 47M M4049 Conway MA 43:45 43:42 7:02 1/4 88
17 Robert Bezio 45M M4049 Erving MA 44:01 44:01 7:04 2/4 46
18 William Broaddus 45M M4049 Easthampton MA 44:43 44:41 7:11 3/4 34
19 Patrick Pezzati 55M M5059 Montague MA 45:01 44:56 7:14 3/14 3
20 Maxwell Bartlett 17M M0018 North Hatfield MA 45:06 44:33 7:15 1/5 67
21 Holli Brannan 42F F4049 North Hatfield MA 45:08 44:35 7:15 1/11 52
22 John Reino 54M M5059 South Deerfield MA 46:12 46:10 7:26 4/14 28
23 Charles Leach 38M M1939 Shelburne Falls MA 46:36 46:31 7:29 10/11 42
24 JoEllen Reino 55F F5059 South Deerfield MA 47:05 47:01 7:34 1/11 27
25 Erin Cassidy 46F F4049 Northampton MA 47:13 47:09 7:35 2/11 32
26 Jonathan Shefftz 51M M5059 Amherst MA 48:30 48:27 7:48 5/14 90
27 Tamara Pless 34F F1939 South Deerfield MA 49:13 49:00 7:55 5/17 21
28 Ron Boyden 50M M5059 Conway MA 49:18 49:16 7:56 6/14 76
29 Brian Williams 52M M5059 Hatfield MA 49:24 49:20 7:56 7/14 43
30 Caitlin Vaughn 36F F1939 Leverett MA 49:34 49:27 7:58 6/17 8
31 Sarah Nelson 42F F4049 Florence MA 50:01 50:00 8:02 3/11 58
32 Sam Gido 52M M5059 Hadley MA 50:02 49:59 8:03 8/14 15
33 Alice Mckeon 55F F5059 WORCESTER MA 50:10 50:06 8:04 2/11 30
34 Vanessa Diana 48F F4049 Westfield MA 50:20 50:15 8:05 4/11 48
35 Vincent Fabi 43M M4049 Sunderland MA 50:38 50:27 8:08 4/4 73
36 Kevin McDowell 63M M6099 Boulder CO 51:55 51:46 8:21 1/10 39
37 Sue Monahan 51F F5059 Whately MA 52:03 51:58 8:22 3/11 63
38 Mike Duffy 66M M6099 Shelburne MA 52:22 52:16 8:25 2/10 72
39 Peter Kennedy 61M M6099 Greenfield MA 53:29 53:24 8:36 3/10 25
40 Jack Carey 11M M0018 Sunderland MA 54:57 54:50 8:50 2/5 89
41 Melanie Voudren 41F F4049 Turners Falls MA 55:05 54:55 8:51 5/11 66
42 Stephanie Allen 39F F1939 Greenfield MA 55:09 55:02 8:52 7/17 18
43 Amelia Good 25F F1939 South Hadley MA 55:22 55:15 8:54 8/17 47
44 Tom Walsh 63M M6099 Chesterfield NH 55:52 55:41 8:59 4/10 56
45 James Farrick 55M M5059 NORTHAMPTON MA 56:13 56:08 9:02 9/14 70
46 Tonya Fabi 39F F1939 Springfield MA 56:46 56:36 9:08 9/17 68
47 Greg Felton 55M M5059 So. Deerfield MA 57:24 57:13 9:14 10/14 20
48 Skip Soper 58M M5059 Northampton MA 57:37 57:27 9:16 11/14 33
49 David Martula 73M M6099 Hadley MA 58:34 58:19 9:25 5/10 54
50 Lauren Hotz 30F F1939 Easthampton MA 58:50 58:40 9:28 10/17 10
51 Gina Vanasse 46F F4049 Belchertown MA 58:57 58:47 9:29 6/11 26
52 Herm Eichstaedt 60M M6099 Southampton MA 59:23 59:15 9:33 6/10 77
53 Denae Dostal 36F F1939 Williamsburg MA 1:00:31 1:00:31 9:44 11/17 16
54 Kayla Kosloski 23F F1939 Sunderland MA 1:00:57 1:00:50 9:48 12/17 31
55 Bosiljka Glumac 50F F5059 Florence MA 1:01:22 1:01:15 9:52 4/11 49
56 Chanhee Son 12M M0018 Sunderland MA 1:01:43 1:01:36 9:56 3/5 24
57 Chuck Adams 61M M6099 Greenfield MA 1:01:46 1:01:42 9:56 7/10 86
58 Jasper Cox 11M M0018 Sunderland MA 1:01:46 1:01:39 9:56 4/5 75
59 Jonas Cox 50M M5059 Amherest MA 1:01:48 1:01:40 9:56 12/14 74
60 Melissa Bush 49F F4049 Montgomery MA 1:02:00 1:01:50 9:58 7/11 23
61 Christopher Dostal 66M M6099 Sunderland MA 1:04:11 1:04:04 10:19 8/10 78
62 Wyatt Finch 11M M0018 Deerfield MA 1:04:19 1:04:13 10:21 5/5 93
63 Steven Jenkins 55M M5059 Rindge NH 1:04:32 1:04:18 10:23 13/14 91
64 Amy Sternheim 50F F5059 Amherst MA 1:04:33 1:04:24 10:23 5/11 84
65 Cara Rigali 52F F5059 Montague MA 1:05:00 1:04:43 10:27 6/11 64
66 Carla Halpern 48F F4049 New Salem MA 1:05:54 1:05:39 10:36 8/11 37
67 Nancy Mead 53F F5059 Wendell MA 1:06:46 1:06:31 10:44 7/11 29
68 Tara Liljestrand 41F F4049 West CHESTERFIELD MA 1:06:50 1:06:38 10:45 9/11 5
69 Kaylyn Slocum 32F F1939 West Springfield MA 1:06:52 1:06:40 10:45 13/17 13
70 Kimberly Burniske 34F F1939 South Deerfield MA 1:07:58 1:07:51 10:56 14/17 14
71 Donna Carmody 50F F5059 Conway MA 1:09:09 1:08:55 11:07 8/11 51
72 Lisa Tufano 50F F5059 Gill MA 1:09:26 1:09:12 11:10 9/11 61
73 Stephanie Mozzer 42F F4049 North Clarendon VT 1:09:51 1:09:40 11:14 10/11 69
74 Jeff Holmes 63M M6099 Sunderland MA 1:11:03 1:10:59 11:26 9/10 80
75 Paul Banas 54M M5059 SOUTH HADLEY MA 1:11:11 1:10:58 11:27 14/14 38
76 Sara Chunglo 40F F1939 Hadley MA 1:12:38 1:12:29 11:41 15/17 6
77 Diane O'Sullivan 54F F5059 Haydenville MA 1:13:58 1:13:45 11:54 10/11 60
78 Marla Michel 54F F5059 Florence MA 1:14:00 1:13:47 11:54 11/11 53
79 Jake Lindstrom 25M M1939 Des Moines IA 1:14:01 1:13:51 11:54 11/11 44
80 Laura Norman 26F F1939 Des Moines IA 1:14:02 1:13:51 11:54 16/17 45
81 Bob Howe 71M M6099 Barre VT 1:14:10 1:13:55 11:56 10/10 79
82 Holly Seiferth 44F F4049 Pepperell MA 1:15:24 1:15:08 12:08 11/11 35
83 Joan Norman 60F F6099 Boulder CO 1:20:00 1:19:51 12:52 1/1 40
84 Catherine Bezio 14F F0018 Erving MA 1:21:32 1:21:21 13:07 1/1 65
85 Rebecca Gonzalez-Kreisberg 27F F1939 Amherst MA 1:31:39 1:31:25 14:44 17/17 19

10K Race Results ()     10K Age Division Results ()     5K Race Results ()     5K Age Division Results ()    

Top Male: 1. Amos Sang 2. Glarius Rop 3. Brian Berling 4. Nick Gaubinger 5. Immanuel Wineman

Top Female: 1. Salome Kosgei 2. Apryl Sabadosa 3. Annie Paredes 4. Marcy Cabanas 5. Holli Brannan

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates